جاهد

جنبش آموزش همگانی دانش آموزانپایگاه آموزش آمادگی در برابر بلایا (ویژه کودکان)، به زودی راه‌اندازی خواهد شد. به جرأت می‌توان گفت کودکان مهمترین گروهی هستند که آموزش آنان در این زمینه، می‌تواند موجب آمادگی جامعه در برابر بلایا در آینده شود. کودکان و نوجوانان اگر رفتارهای صحیح آمادگی در برابر بلایا را بیاموزند، این رفتارها جزئی از سبک معمول زندگی آنان خواهد شد که آن را به فرزندان خود نیز منتقل خواهند کرد. به علاوه این کودکان و نوجوانان، چون در آینده، مدیریت جامعه را در سطوح مختلف به دست خواهند گرفت، آموخته‌های نهادینه‌شده خود را در امور مدیریتی خویش نیز به کار خواهند گرفت. نتیجه این فرآیند، در نهایت، جامعه‌ای تاب‌آور در بلایا خواهد بود.
درک این موضوع مهم و حیاتی، باید زمینه همکاری را بین تمام سازمان‌ها و نهادهایی که آموزش و تربیت این گروه سنی مهم را بر عهده دارند، فراهم آورد. در این میان آموزش و پرورش از اهمیت خاصی برخوردار است. خوشبختانه بین جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش از سالیان دور، همکاری نزدیک وجود دارد. هر چند این همکاری‌ها در طی سالها با افت و خیزهایی همراه بوده است ولی همواره ادامه یافته است.
همان‌گونه که آمادگی در برابر بلایا در جامعه، نیازمند یک جنبش همگانی است – که ان‌شاءالله با جنبش خانواده آماده در مخاطرات (خادم)، آغاز می‌شود و ادامه خواهد یافت – آمادگی در بین کودکان و نوجوانان – که در واقع جمعیت دانش‌آموزی کشور را تشکیل می‌دهند- نیز نیازمند یک جنبش آموزشی است. این جنبش ان‌شاءالله به‌زودی – با امید به همکاری هر چه بیشتر جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش- در بین جامعه دانش‌آموزی شروع خواهد شد. نام این جنبش بزرگ آموزشی « جنبش آموزش همگانی دانش‌آموزان (جاهد) » خواهد بود… و به راستی که:


«وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا»


ارتباط با ما

پشتیبان، آنلاین نیست. لطفاً پیغام بگذراید.

خوش‌آمدید. لطفاً سوالتان را بفرمایید.

برای ورود دکمه را فشار دهید