ممکن است علائمی چون ضایعات کوچک قرمز رنگ، خارش، تورم روی دست ها، پاها و یا صورت در فرد بیمار نمایان شود. هم چنین ممکن است نفس کشیدن فرد کند شود بیمار هم چنین می تواند دچار استفراغ و اسهال شود. عوامل شایع حساسیت عبارتند از گرده افشانی، گزیدگی، لاتکس و برخی مواد غذایی از قبیل خشکبار و لبنیات از جمله عوامل آلرژی زا به حساب می آیند در صورتی که بیمار مبتلا به آنافیلاکسی است با شماره ۱۱۵ تماس بگیرید در صورتی که بیمار از آنافیلاکسی (مشکلات تنفسی، شوک و یا تغییر در وضعیت هوشیاری) رنج می برد و همراه خود آمپول خودکار اپی نفرین دارد، در استفاده از آن او را کمک نمایید. در حالی که منتظر رسیدن آمبولانس هستید به آن ها قوت قلب دهید.

شوک آنافیلاکسی چیست؟

شوک آنافیلاکسی نوعی آلرژی حاد است که تنفس را برای بیمار دشوار می سازد و ممکن است بیمار با داشتن وضعیت های مختلفی از هشیاری دچار نبض ضعیف و فشار خون پایین شود. در صورتی که تشخیص داده شود فردی در معرض خطر شوک آنافیلاکسی باشد، پزشک معالج، آمپول خودکار اپی نفرین را برای او تجویز می نماید.

چه نوع غذاهایی می تواند باعث ایجاد آلرژی شود؟

عمده ترین مواد غذایی که می تواند موجب واکنش های آلرژیک شوند عبارتند از خشکبار، آبزیان سخت پوست یا صدف دار، لبنیات و تخم پرندگان. هم چنین موادی از قبیل لاتکس، گزیدگی زنبور و برخی داروها می تواند موجب واکنش های آلرژیک شوند.

آیا می توانم به بیمار آمپول خودکار اپی نفرین تزریق نمایم؟

در صورتی که بیمار از آنافیلاکسی رنج می برد و آمپول خودکار اپی نفرین خود را همراه داشته باشد، شما می توانید در استفاده از این داروها به او کمک کنید. این داروها را برای هر نوع آلرژی مورد استفاده قرار ندهید.

آمپول خودکار اپی نفرین چیست؟

زمانی که پزشک تشخیص دهد بیماری، آلرژی دارد آمپول خودکار اپی نفرین را برای استفاده در مواقع اضطراری برای او تجویز می کند. این داروها به کاستن و تسکین واکنش های آلرژیک کمک می کند.

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *