مانع حرکات بیمار نشوید، پتو یا لباسی را کنار سر او قرار دهید، نه زیر آن، تا به بیمار صدمه وارد نشود. قرار دادن پتو یا لباس زیر سر بیمار ممکن است باعث انسداد راه هوایی بیمار شود.

محدود کردن حرکات بیمار هنگام حمله صرعی می تواند به خود بیمار یا شما آسیب وارد کند. بگذارید حمله روند عادی خود را سپری کند.

بعد از حمله، به بیمار کمک کنید تا به پهلو بخوابد و سر او را به سمت عقب متمایل کنید.

این کار باعث می شود تا مشکلی برای عمل تنفس بیمار وجود نداشته باشد و هر مایعی به راحتی از دهان بیمار خارج می شود.

آیا باید چیزی در دهان بیمار قرار داد یا اینکه زبان او را به سمت جلو کشید و نگه داشت تا بیمار خود را گاز نگیرد؟

خیر، به دهان بیمار کاری نداشته باشید و یا چیزی را در دهان فردی را که دچار حمله شده است قرار ندهید. این کار می تواند به بیمار و شما آسیب وارد کند. باید فضای دور و بر بیمار عاری از وارد آمدن آسیب های احتمالی باشد و از زخمی شدن بیمار با دور کردن اشیایی که می توانند به او آسیب برساند، جلوگیری کنید. در این حالت منتظر بمانید حمله پروسه کامل خود را طی کند.

چه موقع باید با اورژانس تماس گرفت؟

در صورتی که فرد قبلا دچار حمله نشده است با شماره ۱۱۵ تماس بگیرید. در صورتی که بیمار سابقه حمله داشته باشد و حمله غیرعادی باشد، یا بیمار خودش را زخمی کند و یا حمله بیش از ۵ دقیقه طول بکشد، با شماره ۱۱۵ تماس بگیرید.

چگونه می توان تشخیص داد فرد مبتلا به بیماری صرع است؟

از طریق اشیا و وسایل، از قبیل دست بند، گردن بند یا کارت که حاوی اطلاعاتی در مورد وضعیت و حالت جسمانی بیمار است. در صورتی که اطلاعاتی از بیمار در دسترس نباشد و از سابقه بیمار بی اطلاع هستید، با اورژانس تماس بگیرید.

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *