کمک های اولیه روان شناسی مجموعه ای از اقدامات می باشد که می تواند برای آسیب دیدگان سوانح بحرانی حمایت های فوری و آسایش مورد نیاز را فراهم نماید. زودرنجی، احساساتی بودن، بی شور و شوق و ناامیدی می تواند در ظاهر و چهره افراد مشخص باشد. کمک های اولیه روانشناسی در رابطه با ارائه حمایت های اولیه و انسانی، ارسال اطلاعات کاربردی و ابراز همدردی، نگرانی، احترام و اعتماد به توانایی های فردی می باشد.

چهار عنصر اولیه کمک های اولیه روانشناسی

نزدیک بمانید

می توانید با ابراز توجه و احساسات، و تماس هاس محبت آمیز و دوستانه به ایجاد حس اعتماد و امنیت کمک کنید. فرد می تواند پریشان و بسیار احساساتی به نظر برسد یا پرخاشگری کند و دست کمک را رد نماید.

به دقت گوش کنید

برای این که به فردی که شرایط سختی را تحمل کرده است کمک کنید باید زمانی را برای شنیدن به حرف هایش صرف کنید. با پرسیدن سوال هایی به منظور دریافت توضیحات بیشتر به خرج دادن کنجکاوی در رابطه با موضوع یا مسئله ای با دقت به او گوش کنید.

به ابراز احساسات پاسخ دهید

افراد بحران زده ممکن است احساسات متفاوتی از خود بروز دهند. به توضیحات و برداشت های افراد از حوادث توجه کنید و به احساسات آن ها احترام بگذارید.

مراقبت های عمومی و کمک های موثر را ارائه دهید

کمک های موثر از قبیل تعارف یک لیوان آب، می تواند مفید باشد. در پذیرش و انجام یک مسئولیت به منظور رفع نیازهای واقعی یک فرد زیاده روی نکنید.

یک پاسخ به کمک های اولیه روانشناسی
  1. محمد پهلوان یلی ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۶:۵۱ پاسخ

    بسیار خلاصه و مفید


[بالا]

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *